Jak przeprowadzić spis powszechny przez Internet

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z jaktozrobic.info.pl

Istnieje wiele sposobów, aby wziąć udział w nadchodzącym spisie powszechnym w 2020 roku. Oprócz kwestionariusza, który przychodzi pocztą, ludzie mogą wypełnić formularz online lub skontaktować się z Census Bureau przez telefon. Niezależnie od tego, jak zdecydujesz się wziąć udział w spisie, musisz uważać na oszustwa. Jest tak dlatego, że oszuści prawdopodobnie wykorzystają Twoje dane osobowe do kradzieży tożsamości i innych przestępstw.

Oszuści mogą wysłać fałszywy list lub e-mail, podając się za urzędnika spisu powszechnego. Te fałszywe e-maile mogą zawierać link do fałszywej strony internetowej. Nie należy klikać na żaden z tych linków, a także unikać pobierania załączników z wiadomości e-mail.

Prawdziwe Biuro Spisowe nie będzie się z Państwem kontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jednak niektórzy oszuści mogą próbować skontaktować się z Tobą przez telefon. Jeśli otrzymasz telefon od kogoś, kto podaje się za pracownika Census Bureau, pamiętaj, aby zweryfikować jego nazwisko, sprawdzając katalog pracowników Census Bureau. Osoba dzwoniąca zgodnie z prawem nie będzie próbowała sprzedać Ci usługi, ani nie będzie prosiła o podanie poufnych informacji, takich jak numer ubezpieczenia społecznego czy data urodzenia.

Jeżeli otrzymasz pocztą list z wydrukowanym kwestionariuszem, powinieneś sprawdzić, czy na kopercie znajduje się adres zwrotny U.S. Census Bureau. Należy uważać na pocztówki, które mają kody QR. Zeskanowanie tych kodów może prowadzić do pobrania złośliwego oprogramowania.

Gdy otrzymasz zaproszenie do spisu powszechnego, upewnij się, że dokładnie przeczytałeś wszystkie instrukcje. Instrukcje zawierają unikalny identyfikator spisu oraz adres internetowy. Uważaj również na strony internetowe, które nie posiadają ikony kłódki w pasku adresu.

Biuro Spisowe nie zamierza kontaktować się z Państwem za pomocą poczty elektronicznej. Skontaktuje się z Państwem enumerator, który odwiedzi Państwa dom w celu zebrania danych. Następnie pozostawi formularz „Notice of Visit” z zawieszką na drzwiach, numerem kontaktowym oraz instrukcją, jak na nie odpowiedzieć.

Jeśli zdecydujesz się nie odpowiadać na drzwi, otrzymasz list z papierowymi formularzami do wypełnienia. Listy będą dostarczane od 12 do 20 marca i nie ma żadnych kar za brak odpowiedzi. W zależności od lokalizacji, ankieter może wrócić do domu nawet sześć razy. Niektóre gospodarstwa domowe otrzymają kartki pocztowe bez opłat, ale nigdy nie należy wysyłać pieniędzy rachmistrzowi spisowemu.

Podobnie należy uważać na osoby dzwoniące, które proszą o zapłatę za kwestionariusz. Większość legalnych rachmistrzów nigdy nie poprosi o podanie poufnych informacji ani o zapłatę. Podobnie, jeśli otrzymają Państwo w e-mailu przedpłaconą kartę debetową, jest to prawdopodobnie oszustwo.

Biuro Spisu Powszechnego współpracuje z Departamentem Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Federalną Agencją Wywiadowczą, aby mieć na uwadze zagrożenia cybernetyczne. Monitorują również internet w poszukiwaniu oznak złośliwych osób trzecich podających się za obywateli USA.

Chociaż Census Bureau dokłada wszelkich starań, aby zabezpieczyć udział w nadchodzącym spisie powszechnym w 2020 roku, nie ma gwarancji, że nie staniesz się celem schematu phishingowego. Jeśli staniesz się ofiarą oszustwa, możesz zgłosić to do lokalnego wydziału policji i federalnego Biura Inspektora Generalnego.

Dodaj komentarz