Jak wykonać kopię zapasową Facebook Messenger

Tworzenie kopii zapasowej Facebook Messenger to świetny pomysł, jeśli masz ważne wiadomości na swoim koncie. Nie tylko może uratować Twoje rozmowy, ale także pozwala na pobranie innych danych. Nie zawsze jednak tworzenie kopii zapasowych wiadomości jest łatwe. Jeśli chcesz to zrobić, musisz znać kilka sztuczek.

Po pierwsze, należy wiedzieć, że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych czatów na Facebooku. To będzie zależeć od tego, jak duże są twoje rozmowy. Może trzeba będzie pobrać aplikację Android lub program komputerowy. W każdym przypadku, trzeba będzie wykonać kroki wymienione poniżej.

Aby rozpocząć proces tworzenia kopii zapasowej, musisz podłączyć telefon do komputera. Następnie należy otworzyć przeglądarkę internetową. Gdy już to zrobisz, musisz przejść do strony internetowej Facebooka. Następnie należy przewinąć w dół i wybrać kontakt, który chcemy zarchiwizować. Kliknij link „Pobierz kopię”, aby zapisać kopię rozmowy.

Kiedy skończysz z tym krokiem, musisz znaleźć najlepszą opcję tworzenia kopii zapasowych swoich czatów na Facebooku. Może to oznaczać szyfrowanie danych, co jest dobrym pomysłem. Inną opcją jest tworzenie kopii zapasowych wiadomości w usłudze w chmurze, takiej jak Google Drive. Możesz użyć iOS Data Backup &; Restore, aby to zrobić.

Istnieje mało znana metoda tworzenia kopii zapasowych wiadomości z Facebook Messengera. Zamiast przechodzić przez wszystkie kroki wymienione powyżej, możesz po prostu otworzyć aplikację, długo nacisnąć ulubiony kontakt i wybrać opcję „archiwum”. Po tym, otrzymasz wybór, aby pobrać kopię lub przesłać wiadomość do folderu na swoim urządzeniu.

Proces ten nie jest strasznie skomplikowany, aczkolwiek nieco niejasny. Na przykład, możesz wybrać format HTML, format Unicode big-endian lub format UTF-8. Ale prawdopodobnie będziesz chciał trzymać się HTML, ponieważ jest on łatwiejszy do odczytania w każdej przeglądarce internetowej.

Podobnie, najbardziej oczywistym sposobem na wykonanie kopii zapasowej wiadomości jest zalogowanie się na swoje konto na Facebooku. Choć może to brzmieć prosto, w rzeczywistości jest to dość skomplikowany proces. Musisz zalogować się za pomocą swoich danych uwierzytelniających z Facebooka i zweryfikować swoją tożsamość.

Chociaż nie jest to najłatwiejsze, metoda tworzenia kopii zapasowych na Facebooku jest niezawodna. Nawet jeśli zajmie to trochę czasu, będziesz miał swoje rozmowy bezpieczne i zdrowe. Dodatkowo, będziesz miał je w różnych formatach, więc możesz wybrać, który typ zachować.

Jednak możesz również rozejrzeć się za inną metodą tworzenia kopii zapasowych, taką jak przywracanie wiadomości przy użyciu kodu lub za pośrednictwem usług chmurowych innych firm. W zależności od tego, co musisz przywrócić, możesz chcieć użyć edytora tekstu, który pomoże Ci przekonwertować wiadomości na bardziej przenośny format.

Jeszcze jednym ważnym krokiem do tworzenia kopii zapasowych wiadomości na Facebooku jest upewnienie się, że przechowujesz swoje pliki w bezpiecznej lokalizacji. Zakładając, że nie masz zewnętrznego dysku twardego, zawsze możesz pobrać swoje rozmowy do dostawcy usług przechowywania w chmurze, takiego jak Dropbox.

Dodaj komentarz