Jak zrobić stolik ogrodowy

Jedną z najlepszych rzeczy w lecie jest możliwość cieszenia się posiłkiem na zewnątrz. Stół ogrodowy zapewni Ci wygodne miejsce do przygotowania grilla lub powieszenia ręczników, gdy będziesz cieszyć się czasem spędzonym na świeżym powietrzu. Na szczęście budowa stołu ogrodowego nie musi rozbić banku. Istnieje wiele niedrogich opcji dostępnych, w tym betonu i sklejki. Możesz również być w stanie znaleźć używany blat za mniej niż wydasz na nowy.

Najważniejszą częścią każdego projektu stołu zewnętrznego jest podstawa. Może to być tradycyjna podstawa na czterech nogach, pień lub metalowy słupek. Jeśli nie masz żadnego z nich pod ręką, profesjonalna metalowa rama może być najlepszym rozwiązaniem. Do tego celu będziesz potrzebował kilku kawałków deski tarasowej.

Najpierw ustal rozmiar swojego blatu. Pozwoli to określić, ile poprzecznych szyn będzie potrzebnych. Następnie zdecyduj, gdzie umieścić deski. Pamiętaj, aby ułożyć je w kształcie kwadratu. W końcu blat będzie bezużyteczny, jeśli nie będzie miał solidnej podstawy.

W większości przypadków będziesz musiał wykazać się sporą dozą kreatywności, aby stworzyć naprawdę wyjątkowy blat. Jeśli zamierzasz zbudować stół, upewnij się, że masz dobre pojęcie o wymiarach i materiałach, których użyjesz. Choć nie jest to trudne zadanie, nie chcesz być zmuszony do ponownego cięcia desek, gdy będziesz gotowy do budowy blatu. Być może warto wybrać się do lokalnego centrum wyposażenia wnętrz za kilka dodatkowych dolarów.

Aby złożyć swój nowy blat, będziesz potrzebował kilku kluczowych narzędzi. Ważnym elementem wyposażenia jest przyrząd Kreg. Użycie przyrządu pozwoli Ci na użycie większych śrub dla mocniejszych połączeń. Po drugie, będziesz chciał wstępnie nawiercić i przykręcić swoje deski razem, więc nie musisz się martwić o rozerwanie ich później. Wreszcie, będziesz chciał sprawdzić, czy masz jakieś małe niedoskonałości. Są to rodzaje przykrości, które można łatwo naprawić za pomocą trochę smaru do łokcia.

Przy odrobinie cierpliwości i szczęścia, będziesz w stanie klepnąć razem blat za ułamek ceny rzeczywistego stołu z kamienia. Upewnij się tylko, że drewno wyschnie zanim zaczniesz je malować.

Oprócz podstawy, będziesz potrzebował kilku kluczowych elementów, aby ukończyć ten projekt. Oprócz tego, co zwykle, będziesz potrzebował dużego szablonu, bejcy i kilku konarów.

Prawdopodobnie najciekawszą częścią tego projektu jest wzór w jodełkę, który wykonasz. Jodełka to wymyślna nazwa dla prostego układu kawałków, które są cięte pod kątem.

Mimo, że jest mało prawdopodobne, byś faktycznie wykonał obliczenia matematyczne, powinieneś być w stanie użyć tego jako przewodnika. Jodełka to fajny sposób na ponowne wykorzystanie części drewna z twojego podwórka lub przyjaciela. W zależności od zestawu umiejętności, możesz być w stanie wyprodukować swój własny stół w jodełkę.

Dodaj komentarz