Jak zrobić balustradę

Balustrady to prosty i elegancki sposób na wzbogacenie wyglądu i funkcjonalności domu. Mogą być stosowane na pokładzie, przy basenie lub patio. Oprócz dodania atrakcyjnego wyglądu, systemy te zapewniają bezpieczeństwo, ochronę i wsparcie.

Istnieją różne materiały do wyboru przy wykonywaniu balustrady balkonowej. Mogą one być wykonane z drewna, aluminium lub metali pokrytych PCV. Choć materiały te oferują pewne korzyści, mają też wady. Materiał, który wybierzesz, powinien być najlepszym możliwym wyborem dla Twojego projektu. Niektóre materiały są droższe od innych. Ponadto, Twoja nieruchomość może wymagać pozwolenia na budowę, zanim będziesz mógł dokonać większych zmian.

Powinieneś rozważyć lokalizację swojego domu, jego wiek i otoczenie. Styl balustrady, który wybierzesz, może wpłynąć na wartość Twojego domu. W zależności od wyglądu zewnętrznego Twojego domu, możesz chcieć wybrać styl, który odzwierciedla jego otoczenie.

Wybierając balustradę na balkon, weź pod uwagę jej wysokość i szerokość. Ma to kluczowe znaczenie. Balustrady nie powinny być szersze niż 100 mm, aby zapobiec wpadaniu przez nie przedmiotów. Stosowanie tej zasady może pomóc w zapobieganiu upadkom i urazom.

Rodzaj balustrady, którą wybierzesz, zależy od materiału, z którego jest wykonana, jej wielkości i ceny. Na przykład, drewniana balustrada będzie bardziej przystępna niż ta wykonana z kutego żelaza. Jednakże, jeśli mieszkasz w domu, który siedzi w pobliżu wody, szklana balustrada może być najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie. Szkło jest hartowane i jest dostępne w panelach stałych lub akrylowych. Pozwala ono również na swobodny przepływ światła.

Jeśli planujesz dodać balustradę do swojego ganku, upewnij się, że przestrzegasz wszystkich przepisów budowlanych i uzyskasz niezbędne pozwolenia. W Wielkiej Brytanii rząd egzekwuje ścisłe zasady dotyczące budowy balustrad. Aby je spełnić, należy sprawdzić wysokość ganku, odległość od sufitu do podłogi oraz liczbę stopni.

Aby zainstalować balustradę, będziesz musiał zbudować ramę dla swojego balkonu. Będzie ona obejmować słupki wzdłuż ścian oraz wspornik narożny. Do przymocowania słupków do ramy potrzebne są śruby z łbem walcowym. Słupki powinny być rozmieszczone równomiernie. W celu określenia prawidłowego rozmieszczenia słupków można użyć lokalizatora kołków.

Należy zainstalować dolną szynę. Aby to zrobić, należy wywiercić otwory w dolnej szynie. Następnie przykręć tralki do szyny, aż do momentu, gdy zostaną one bezpiecznie zamocowane. Po tralki są w miejscu, można zakończyć poręczy pokładu przez wykończenie i powłoki go. Pamiętaj, aby użyć produktu wysokiej jakości, ponieważ będziesz go regularnie pokrywać.

Na koniec musisz zainstalować poręcz. Przymocuj poręcz do słupków za pomocą 6-7″ wkrętów do drewna. Upewnij się, że poręcz jest bezpieczna i że kotwy słupków są rozmieszczone równomiernie.

Balustrady mogą być wykonane na miejscu lub mogą być dostarczone i zamontowane na gotowo. Chociaż może to zaoszczędzić trochę pieniędzy, należy upewnić się, że materiały są wysokiej jakości i że instalacja jest wykonana prawidłowo.

Dodaj komentarz