Jak zrobić koktajl szpinakowy

Jeśli szukałeś smoothie, które jest pożywne, zabawne i łatwe do wykonania, rozważ zrobienie koktajlu szpinakowego. Ten prosty przepis zawiera pięć składników, które z pewnością zadowolą każdego. Istnieje kilka różnych wariantów do wyboru, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę: są pyszne. Niezależnie od tego, czy chcesz zaimponować swoim gościom, dać dzieciom zdrowy przysmak, czy po prostu chcesz się pochwalić swoimi umiejętnościami kulinarnymi, ten prosty przepis z pewnością spełni swoje zadanie.

Szpinak to odżywcza potęga, pełna witamin A, C i K. Jest również bogaty w błonnik, żelazo i kwas foliowy. Możesz nawet dodać banana, aby uzyskać słodycz i kremową konsystencję.

Istnieje kilka różnych sposobów na zrobienie koktajlu szpinakowego. Po pierwsze, możesz użyć mrożonego szpinaku, który ma znacznie dłuższy termin przydatności do spożycia niż świeży szpinak. Po drugie, możesz użyć dowolnych jagód, które akurat masz pod ręką. Wreszcie, możesz spróbować użyć trochę wody kokosowej dla uzyskania kremowego efektu. Kluczem jest użycie wysokoobrotowego blendera, który rozbije wszystkie składniki bez pozostawiania zielonego napoju.

Używanie mrożonych warzyw w smoothie może być świetnym sposobem na wprowadzenie dzieci do zdrowszej żywności. Nie chcesz jednak przeciążać ich szpinakiem. Możesz zdecydować się na kombinację szpinaku i innych zieleni, takich jak jarmuż. W ten sposób nie będą miały pokusy, aby włożyć wszystko do ust.

Podczas gdy najlepszy koktajl szpinakowy będzie prawdopodobnie wykonany ze świeżych owoców, istnieje wiele smacznych owoców, które można zamrozić. Użyj torebki z zamkiem błyskawicznym do ich przechowywania i możesz błyskawicznie przygotować smoothie.

Oprócz owoców i płynu będziesz potrzebować lodu, odrobiny miodu i kilku innych rzeczy do wykonania zadania. Upewnij się, że używasz odpowiedniej wielkości szklanki. To nie tylko świetny sposób, aby zaimponować znajomym, ale także sprytny sposób, aby Twój kot nie mógł podkraść smaku.

Wspomniane wcześniej smoothie to tak naprawdę najlepszy sposób na dostarczenie składników odżywczych, których potrzebuje Twoje ciało, aby funkcjonować na optymalnym poziomie. Zielone smoothie to fantastyczny sposób, aby dać swojej rodzinie więcej wege w ich diecie. Możesz nawet zrobić z tego przyjazny dla dzieci przysmak, napełniając kubki sippy mieszanką. Co więcej, smoothie może być przechowywane w chłodzie tak długo, jak długo trzyma je zamrażarka, co oznacza, że jest idealne na późne nocne chrupanie.

Dla tych, którzy są w drodze, koktajl szpinakowy jest idealnym wyborem. Jeszcze lepiej, jest zdrowy, bezglutenowy i wegański. Z odpowiednimi składnikami, możesz zrobić smaczne smoothie w mniej niż 5 minut. Spróbuj już dziś!

Koktajl szpinakowy to najprostszy i najbardziej praktyczny sposób na korzystanie z dobrodziejstw superżywności. Poza tym, nawet nie będziesz o tym wiedzieć.

Chociaż istnieje wiele przepisów, które zawierają ten składnik odżywczy, to ten prosty, tani i szybki smoothie jest najlepszym sposobem na uzyskanie swojej dawki liściastej zieleni.

Dodaj komentarz