Jak zrobić maść kurkumową na łuszczycę

Uważa się, że indyjska przyprawa kurkuma pomaga w leczeniu łuszczycy. Jest on używany do tworzenia pasty lub żelu, który może być stosowany do dotkniętego obszaru. Jednak przed zastosowaniem najlepiej jest omówić to z lekarzem.

Łuszczyca jest chorobą autoimmunologiczną, która występuje, gdy organizm błędnie atakuje skórę. Ta reakcja zapalna powoduje, że skóra rośnie w szybki i niekontrolowany sposób. Ostatecznie komórki gromadzą się i tworzą blaszki. W rezultacie skóra może stać się sucha i swędząca. Ponadto, bardzo łatwo jest, aby skóra pękała i krwawiła. Oprócz objawów, łuszczyca może również wpływać na jakość życia osoby z chorobą.

Podczas gdy zachodnia medycyna nie może wyleczyć łuszczycy, istnieje szereg leków dostępnych w celu złagodzenia swędzenia i bólu związanego z tym stanem. Niektóre z nich obejmują miejscowe kremy, kremy i maści. Ale jest również pojawiające się zainteresowanie naturalnymi środkami zaradczymi, w tym kurkumą.

Badania wykazały, że kurkuma może pomóc złagodzić objawy łuszczycy, zwłaszcza te związane ze świądem. Kurkuma jest znana z właściwości przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych, które są korzystne w zmniejszaniu objawów łuszczycy.

Kurkumina jest głównym aktywnym składnikiem kurkumy. Stwierdzono, że ma aktywność antyoksydacyjną, która jest znacznie skuteczniejsza niż witamina C lub witamina E. Ponadto, tłumi również czynnik martwicy nowotworów-alfa, białko, które jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do łuszczycy. Dodatkowo zwiększa produkcję inwolukryny, enzymu, który zmniejsza stan zapalny.

Chociaż przeprowadzono niewielką liczbę badań, aby potwierdzić skuteczność kurkumy w leczeniu łuszczycy, badania są zachęcające. Jedno z badań, na przykład, przetestowało zdolność kurkuminy do poprawy objawów łuszczycy u 34 osób. Inne badanie obejmowało grupę pacjentów, którzy otrzymywali doustną kurkuminę w połączeniu z terapią światłem. Ci, którzy przyjmowali połączone zabiegi, wykazali znaczną poprawę objawów łuszczycy.

Przyjmowanie suplementów kurkumy może być pomocne, ale ważne jest, aby skonsultować się z dostawcą usług medycznych przed podjęciem jakiejkolwiek kuracji. Należy również unikać stosowania go w czasie ciąży lub podczas karmienia piersią.

Istnieje wiele naturalnych metod leczenia łuszczycy. Możesz znaleźć niektóre z nich w lokalnej aptece lub w Internecie. Twój dostawca opieki zdrowotnej będzie mógł zalecić dawkowanie i metodę przygotowania proszku.

Możesz również wziąć suplement kurkuminy, który jest dostępny w lokalnym sklepie ze zdrową żywnością. Te kapsułki są skoncentrowanymi wersjami ekstraktu. Są one również dostępne w formie tabletek w większości aptek.

Aby uniknąć potencjalnych skutków ubocznych, takich jak nudności i biegunka, należy stosować kurkumę tylko w ograniczonej ilości. Możesz przygotować pastę z proszku lub dodać go do żywności dla smaku. Jeśli rozważasz kurkumę na łuszczycę, porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby ustalić odpowiednią dawkę i sposób przygotowania.

Ponieważ łuszczyca jest zaburzeniem autoimmunologicznym, szanse na jej rozwój są większe, jeśli masz jednego lub więcej członków rodziny, którzy ją mają. Podobnie, istnieje większe prawdopodobieństwo jej wystąpienia, jeśli mieszkasz w zimnym klimacie. Zimne temperatury zwiększają stan zapalny, który może zaostrzyć łuszczycę.

Dodaj komentarz